Opis naszej tegorocznej wycieczki do Słowenii zaczynamy od jaskini Križna Jama. Ma ona do zaoferowania niespotykaną atrakcję - podziemne jeziora, które zwiedza się płynąc pontonem.

Przełęcz Mangart znajduje się w Alpach Julijskich w północno-zachodniej Słowenii i prowadzi nią najwyżej położona górska droga w Słowenii, wznosząca się na wysokość 2055 metrów n.p.m.

Dzisiaj wypada połowa naszej wycieczki. Postanowiliśmy więc przejść krótką górską trasę w okolicy miejscowości Drežniške Ravne, a potem pozwolić sobie na relaks.

Po opuszczeniu Ribčev Laz udaliśmy się na zachód do wioski Drežniške Ravne, odwiedzając po drodze muzeum pszczelarstwa w Radovljicy, mamucią skocznię w Planicy oraz przejeżdżając przez górską przełęcz Vršič.

Relacja ze zwiedzania Bledu, gdzie znajduje się piękny zamek na skale i kościół na wyspie, a także kilka słów o moim porannym polowaniu na wschód słońca. ;)

Trzeciego dnia, zgodnie z planem, mieliśmy zwiedzić wąwóz Vintgar i obejść jezioro Bledzkie. Co z tego wynikło, opisze ponownie moja Mama. :)

Tym razem opisujemy wycieczkę do wodospadu Savica i górską wspinaczkę do Czarnego Jeziora.

Relacja z pierwszego dnia naszej 12-dniowej ekspedycji po Słowenii. Opis dojazdu i zwiedzania Ribčev Laz oraz jeziora Bohinjsko.

Zapowiedź 12-dniowej ekspedycji do Słowenii. W planach m. in. świt nad jeziorem Bledzkim, górska wspinaczka na Stenar, podziwianie mamuciej skoczni w Planicy, zwiedzanie jaskini w Podstojnej i fotografowanie zachodu słońca w nadadriatyckim Piranie.