Droga na Górę Kapliczną, Bardo

Droga na Górę Kapliczną, Bardo. Autor zdjęcia: Sławomir Milejski Droga na Górę Kapliczną, Bardo. Autor zdjęcia: Sławomir Milejski
24 Mar
2014

Miejsce: Bardo w powiecie Ząbkowickim, Dolina Srebrnika, droga na Górę Kapliczną (Bardzką, Kalwarię)

Okoliczności: To był ostatni ciepły jesienny weekend roku 2012. Wraz ze swoją rodziną i znajomymi wybrałem się na wycieczkę do Barda. Jedną z atrakcji turystycznych tej miejscowości jest widok na przełom Nysy Kłodzkiej - oczywiście mieliśmy to miejsce w planach.

Trasa  do punktu widokowego w swym dolnym odcinku pokrywa się z drogą na Górę Kalwarię, wzdłuż której ustawione są stacje drogi krzyżowej. Atmosfera tego miejsca wywołana widokiem urokliwych, omszałych, blisko dwóchsetletnich stacji w połączeniu z lekko mglistym powietrzem i igraniem promieni słonecznych w jesiennych liściach oraz szmer potoku w dolinie sprawiły, że w zadumie zostawałem coraz bardziej w tyle.

Gdy reszta mojej grupy zniknęła za zakrętem, przymierzyłem się do niniejszego kadru - z niezadowoleniem, że muszę robić zdjęcie pod słońce. Jak się jednak okazało, był to strzał w dziesiątkę. Powstało w ten sposób jedno z moich ulubionych zdjęć.

Parametry: czas 1/100s, przysłona f/11, czułość ISO 640, ogniskowa 20 mm

Sprzęt: Nikon D5100 z obiektywem Sigma 10-20 1:4-5.6 DC HSM

Obróbka: Wywołanie RAWa w ACR, kadrowanie i obróbka w PSE.