Witraż o poranku

Witraż o poranku, Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach. Autorka zdjęcia: Izabela Kwasiborska Witraż o poranku, Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach. Autorka zdjęcia: Izabela Kwasiborska
18 Mar
2014

Miejsce: Sejny, kościół i klasztor podominikański, właściwa nazwa: Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Okoliczności: Zdjęcie zrobiłam w sierpniu 2008 roku. Byłam wówczas na urlopie z dwójką, moich dobrych znajomych: Zosią Gebert oraz Maćkiem Ziółkowskim. Pojechaliśmy do Sejn na nietypowy spektakl "Dolina Issy" w Krasnogrudzie, który rozpoczął się o godzinie 22:00 w środku lasu oraz na zaproszenie tamtejszego Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" na koncert w Białej Synagodze. 

Mały hotelik, w którym mieszkaliśmy był zaraz obok kościoła. Wpadliśmy na pomysł, aby urozmaicić sobie następny dzień i spróbować zrobić zdjęcia jego wnętrza o 5 rano. Kościoły w Polsce są zwykle o tej porze zamknięte, więc najpierw trzeba było obudzić pana kościelnego. Czekaliśmy godzinę, fotografując w międzyczasie kotka, który kręcił się po podwórku. Wreszcie zaspany pan bardzo niechętnie, ale jednak otworzył kościół - tylko dla nas. Mieliśmy ciszę, spokój i pełne pole do popisu, jeśli chodzi o fotografowanie. A mi szczególnie przypadł do gustu wieża widoczna przez jeden z witraży.

P.S. Dziękuję Ci Adamie za to, że dałeś mi możliwość wrócić do zdjęć i tego miejsca w Sejnach. :)

Parametry: czas 1/1250s, przysłona f/10, czułość ISO 1600, ogniskowa 55 mm

Sprzęt: Nikon D200 z obiektywem Nikkor 17-55 f/2.8G IF-ED

Obróbka: Nie było. ;)