Latarnia morska Akka, Izrael

Latarnia morska Akka, Izrael. Autor zdjęcia: Paweł Marynowski Latarnia morska Akka, Izrael. Autor zdjęcia: Paweł Marynowski
07 Mar
2014

Miejsce: Latarnia morska Akka położona w obrębie starych fortyfikacji portowego miasta Akka na północy Izraela, we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Okoliczności: Podróż do Izraela była częściowo turystyczna, częściowo służbowa. Choć może słowo służbowa jest nie do końca właściwe: razem z kolegą Michałem wybieraliśmy się na Wikimanię - coroczną największą konferencję dla osób związanych z projektami Wikimedia, która w roku 2011 odbywała się w Hajfie. Zdjęcie zostało wykonane w upalny sierpniowy wieczór w mieście Akka, którego historia sięga epoki brązu.

Zachód słońca nad morzem przeważnie wychodzi na fotografiach bardzo zgrabnie, więc pozostało tylko wybrać kadr. Zdecydowałem się umieścić światło latarni morskiej w górnym lewym mocnym punkcie, ta część kadru była dodatkowo oświetlona przez miejską lampę. Ponieważ nie miałem statywu, otworzyłem maksymalnie przysłonę i dokonałem korekcji ekspozycji o -2 EV, co pozwoliło mi uzyskać ostre zdjęcie przy relatywnie niskiej czułości ISO.

Parametry: czas ekspozycji 1/30 s, przysłona f/3.5, czułość ISO 400, ogniskowa 33 mm

Sprzęt: Canon EOS 450D z obiektywem Sigma 17-70/f2.8-4.0

Obróbka: zwiększenie kontrastu i przyciemnienie postaci oraz samochodów w prawym dolnym rogu kadru