Nuestra Andalucía, czyli nasza Andaluzja

Nuestra Andalucía, czyli nasza Andaluzja
28 Kwi
2019

Lepiej późno niż wcale - wpis o naszych wakacjach w Andaluzji wstawiamy osiem miesięcy po powrocie do Londynu z tej wspaniałej części Hiszpanii. Nam sklejanie tekstu i wybieranie zdjęć przypomniało o tych prawdopodobnie najlepszych wakacjach w życiu. Mamy nadzieję, że Was zachęci do odwiedzenia miejsc, które nas absolutnie zachwyciły.

Weekend nad morzem - Sandgate

Nadmorska ścieżka spacerowa w Sandgate
29 Maj
2017

Gdybyśmy mieli jeszcze raz wybrać się nad morze niedaleko Londynu (co z pewnością już niedługo uczynimy), nasz wybór zamiast na Folkestone padłby na dużo bardziej malowniczą wioskę Sandgate.

Czy w Stambule też biegają?

Czy w Stambule też biegają?
25 Wrz
2016

Kto mieszka w stolicy i próbował dzisiaj poruszać się w godzinach porannych w okolicach centrum, ten pewnie klął pod nosem tak, jak my. Maraton Warszawski zaskoczył nas bardzo, ale jednocześnie przywołał wspomnienia z kwietnia, kiedy podobne wydarzenie spotkało nas w Stambule.

Wakacje w bułgarskim Bansku - co kochaliśmy bardzo, a co trochę mniej
16 Sie
2016

Podsumowanie naszych wakacji w bułgarskiej miejscowości Bansko - zobaczcie 7 rzeczy, które w Bansku pokochaliśmy i 3 zonki.

Most Galata, Stambuł

Stambuł, widok na dzielnicę Fatih z Wieży Galata, na pierwszym planie Most Galata i Nowy Meczet. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.
18 Lut
2016

"Zakaz używania statywu? Nie szkodzi, mam bezlusterkowca" - czyli historia powstania zdjęcia Mostu Galata w Stambule. Z tekstu dowiesz się też, gdzie w tym mieście zjeść pyszną kanapkę z rybą. :)

Wschód słońca nad Wielkim Kanionem, kwiecień 2015. Kliknij na zdjęciu, żeby je powiększyć i poszukaj fotografa stojącego na jasnej skalnej półce - to uzmysłowi Ci ogrom tego miejsca. :)
14 Sty
2016

W tym tekście opisuję, jak złośliwa potrafi być pogoda i dlaczego musiałem czekać aż 3 lata, żeby zrobić zdjęcie wschodu słońca nad Wielkim Kanionem. ;)

Gmach Ministerstwa Obrony Narodowej, Belgrad, Serbia. Autor zdjęcia: Adam Kliczek, aparat Sony A57 z obiektywem Sony 18-135/3.5-5.6, parametry: czas 8s, przysłona f/8, ISO 100, ogniskowa 22mm
15 Wrz
2015

Historia powstania zdjęcia budynku Ministerstwa Obrony Narodowej w Belgradzie, który został zbombardowany przez wojska NATO w roku 1999.

Końcowy przystanek wycieczki - Kalwaria.
12 Wrz
2015

Opis naszej tegorocznej wycieczki do Słowenii zaczynamy od jaskini Križna Jama. Ma ona do zaoferowania niespotykaną atrakcję - podziemne jeziora, które zwiedza się płynąc pontonem.

Przełęcz Mangart. Autor zdjęcia: Grzegorz Gieniec
23 Sie
2015

Przełęcz Mangart znajduje się w Alpach Julijskich w północno-zachodniej Słowenii i prowadzi nią najwyżej położona górska droga w Słowenii, wznosząca się na wysokość 2055 metrów n.p.m.

Pamiątkowe zdjęcie z saperem z Gwardii Narodowej Ukrainy zrobione w miejscowości Tałakiwka (Талаківка). Autor zdjęcia: Filip Dutka
30 Mar
2015

Relacja Filipa Dutki z Mariupolu, w którym był we wrześniu 2014. Na wschodniej Ukrainie od ponad tygodnia trwał rozejm - dochodziło do miejscowych starć i ostrzałów, ale linia frontu nie przesuwała się znacząco.