W tym tekście znajdziecie relację z warsztatów z Pięknografią, w których uczestniczyłem w kwietniu ubiegłego roku. Było to ważne wydarzenie, które zmieniło moje podejście do fotografii portretowej.

Pewnie znacie zasadę powtarzaną w podręcznikach fotograficznych, by unikać robienia zdjęć w ostrym słońcu. Za duży kontrast, głębokie cienie na twarzy, czarne oczodoły... Co jednak zrobić, gdy nie masz wyboru i musisz fotografować w samo południe?

''Gra o Tron'' - sesja plenerowa PRF

W archiwum znalazłem zdjęcia z pleneru fotograficznego "Gra o Tron" z roku 2013. Postanowiłem wyretuszować je na nowo, wykorzystując wiedzę, którą zdobyłem w ciągu ostatnich dwóch lat.

Okiem Vangelisy

W niedzielę 21. września odbyła się kolejna sesja fotograficzna zorganizowana w ramach Pospolitego Ruszenia Fotograficznego. Tym razem mieliśmy do czynienia z tematyką orientalną, a inspiracją stał się Festiwal Lampionów w warszawskich Łazienkach. Pomysłodawczynią i organizatorką sesji była Jowita Horbaczewska.

Zdjęcia z walentynkowej sesji fotograficznej, zorganizowanej w ramach Pospolitego Ruszenia Fotograficznego w studio Sensi w Warszawie. To grupa zrzeszająca pasjonatów fotografii i modelingu. Działa od kwietnia 2012 roku z inicjatywy Anny Nahurnej. Zajmuje się organizacją otwartych tematycznych sesji zdjęciowych - udział w nich może wziąć każdy, nie ma rekrutacji ani selekcji, liczą się wszyscy, który mają chęć i zapał kreatywnie spędzać czas. W skład grupy wchodzą zarówno profesjonalni fotografowie, modele i wizażyści, jak i amatorzy - pasjonaci.

Na początku kwietnia 2013 mój znajomy kupił zabytkowego Fiata 125P z 1968 roku. Postanowiliśmy zrobić sesję zdjęciową z jego udziałem i tak powstało kilkanaście fotografii wykonanych w opuszczonej mławskiej parowozowni.