Fotograficzne Party - spotkanie II

Fotograficzne Party - spotkanie II
14 Mar
2016

Pora na podsumowanie II Fotograficznego Party. W ten weekend przesłaliście 10 zdjęć, czyli o 150% więcej niż w zeszłym tygodniu - cieszy mnie, że zabawa się rozwija. :) Tematycznie dominowały architektura, pejzaże i zwierzaki.

Tym razem najbardziej spodobało mi się zdjęcie Grzegorza. Subtelna i pełna gracji poza baletnicy świetnie prezentuje się w odcieniach szarości. Główna lampa umieszczona z przodu po lewej stronie zarysowała postać i utworzyła cień. Druga lampa, znajdująca się z tyłu z prawej strony, dała delikatne światło konturowe na włosy. W pozostającym w mroku tle jesteśmy w stanie dostrzec fragmenty pokruszonego betonu - to dodaje fotce życia i sprawia, że nie jest tak sterylna, jak portret wykonany w studio.

Fotograficzne Party GrzegorzAutor zdjęcia: Grzegorz Kubica

Autorem kolejnego zdjęcia jest Jarek Ciuruś, który od 4 lat fotografuje architekturę Wrocławia. Znam kilka zdjęć Jarka przedstawiających Most Grunwaldzki, ale z tej perspektywy widzę go po raz pierwszy - wygląda super. :)

Fotograficzne Party JarekAutor zdjęcia: Jarek Ciuruś

A to nadmorski zachód słońca sfotografowany przez Mirkę. Widziałem tysiące podobnych kadrów, ale ten ma w sobie kilka elementów, które czynią go wyjątkowym. Bardzo ważny jest piękny układ chmur, linia horyzontu przesunięta poza środek kadru świetne i plaża prowadząca wzrok w głąb w kierunku słońca. Ciekawie wyglądają też długie cienie mew.

Fotograficzne Party MirkaAutorka zdjęcia: Mirka Cieślik

Ten mroczny, monumentalny budynek sfotografowany przez Damiana obudził we mnie wspomnienia sprzed 10 lat, kiedy grałem w Call of Duty 2. Oczami wyobraźni widzę, jak czołgam się przez zarośla, wypatrując na dachu niemieckich snajperów. ;) Silne światła, mocny kontrast i brak kolorów wprowadzają naprawdę fajny klimat. Drażni mnie jedynie współczesna reklama znajdująca się na budynku po lewej stronie - zdecydowanie do zamalowania w postprodukcji. :)

Fotograficzne Party DamianAutor zdjęcia: Damian Wielgosz

Samanta przesłała zdjęcie, na którym widać połączenie jej dwóch pasji: akwarystyki i fotografii. Pielęgnica została uwieczniona przy użyciu starej manualnej lampy błyskowej i nakładki makro na obiektyw. To dobry przykład, jak osiągnąć świetne efekty przy pomocy skromnych środków sprzętowych.

Fotograficzne Party SamantaAutorka zdjęcia: Samanta Chudzik

Ciekawskie spojrzenia muflonów w Parku Krajobrazowym Granat w Niemczech kontrastują z groźną i majestatyczną postacią jelenia, umieszczoną w mocnym punkcie zdjęcia. Tomek zastosował długą ogniskową (300 mm), dzięki czemu pozostał w bezpiecznej odległości i nie spłoszył zwierzyny. ;)

Fotograficzne Party TomaszAutor zdjęcia: Tomasz Hudecki

A teraz wycinek z panoramy Warszawy, którą przesłał Przemek. Oryginalny obrazek ma ponad 21 tysięcy pikseli w poziomie - w całości można obejrzeć go na serwerze Wikipedii.

Fotograficzne Party SpensAutor zdjęcia: Przemek Sowiński

To zachód słońca nad rynkiem w Jeleniej Górze. Znajdujące się tam arkady dają duże możliwości fotograficzne, w tym przypadku Arek wykorzystał ich fragment do utworzenia ramy zdjęcia.

Fotograficzne Party ArekAutorka zdjęcia: Arkadiusz Kucharski

Nietypowy przykład sfotografowania zachodu słońca. Główną treść stanowią rośliny na pierwszym planie, a dzięki małej głębi ostrości tło jest zupełnie rozmyte.

Fotograficzne Party MalgorzataAutorka zdjęcia: Małgorzata Jolanta Chybowska

Fotka z wyjazdu Dominiki do stolicy Hiszpanii, Madrytu. Ta uliczka ma duży potencjał fotograficzny, ale brakuje mi jakiegoś mocnego elementu, który zapełniłby pustkę na pierwszym planie.

Fotograficzne Party DorotaAutorka zdjęcia: Dorota Domino

To tyle na dzisiaj, dzięki za wszystkie nadesłane zdjęcia. Zapraszam na kolejne Fotograficzne Party w najbliższy piątek - fotki będzie można wrzucać na moim fanpageu ZatrzymujeCzas.pl na Facebooku - polajkujcie go, by być na bieżąco. :)

Adam Kliczek