Sylwestrowy konkurs fotograficzny - wyniki

Sylwestrowy konkurs fotograficzny - wyniki
09 Sty
2016

Tydzień temu rozpoczął się sylwestrowy konkurs fotograficzny - pora na ogłoszenie wyników. Do rywalizacji stanęło 6 prac, a najlepszą z nich wybraliście poprzez "lajki" na Facebooku. Klasyfikacja wygląda następująco:

Miejsce 1 - Jarosław Kałuża (25 głosów)

fajerwerki JKCanon 550D, czas 30s, f/11, ISO 100

Zdjęcie Jarka zebrało najwięcej lajków i do niego wędruje główna nagroda - książka Jacka Boneckiego "Fotograf w podróży". Gratulacje. :) Co ciekawe, Jarek nie musiał wychodzić z domu, by zrobić tę fotkę - po prostu ustawił aparat na parapecie swojego okna w bloku. Podoba mi się kompozycja tego zdjęcia i ujęcie dużej liczby eksplozji. Przypuszczam, że sztuczne ognie po lewej i prawej stronie były odpalane niezależnie, więc ciężko było uchwycić je jednocześnie w pełni rozwinięcia. W takich sytuacjach można wykonać dwie oddzielne ekspozycje i połączyć je w trakcie obróbki.

Miejsce 2 - Karina Milewska (20 głosów)

fajerwerki KMCanon 600D

To przykład oryginalnego podejścia do tematu - zwykle dym tylko przeszkadza w fotografowaniu fajerwerków, a Karina zrobiła z niego główny element kadru. Na dodatek fotografowała bez użycia statywu.

Miejsce 3 - Maciek Mirowski (5 głosów lajków)

fajerwerki MMSamsung GX-10 z obiektywem 18-55 mm

Bardzo ładnie rozwinięta eksplozja i ciekawie wkomponowane w kadr logo łódzkiej Manufaktury. Znajdujący się powyżej księżyc i gwiazda równoważą ciężar wizualny sztucznych ogni.

Miejsce 4 - Edyta Jaczyńska (2 głosy)

fajerwerki EJ

Idealny moment uchwycenia eksplozji i ciekawa symetria kadru. Budynek na pierwszym planie nadaje zdjęciu głębi, a linia energetyczna dobrze prowadzi wzrok w kierunku fajerwerków.

5 miejsce eq aequo - Tomasz Szczepański (1 głos)

fajerwerki TS

 5 miejsce eq aequo - Beata Marcinkiewicz (1 głos)

fajerwerki BMNikon L840

Dzięki dla wszystkich za udział w rywalizacji i za oddane głosy. :)

Zastanawiam się nad tematem następnego konkursu - macie jakieś ciekawe pomysły? Czekam na komentarze.

Adam Kliczek

PS. Przypominam, że jutro kolejna okazja do fotografowania fajerwerków - "Światełko do Niebia" w ramach 24. finału WOŚP. Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcia, koniecznie przeczytaj mój poradnik "Jak fotografować fajerwerki".