''Gra o Tron'' - sesja plenerowa PRF

Modelka i stylizacja: Joanna Kołakowska, MUA: Justyna Szewczyk. Autor zdjęcia: Adam Kliczek Modelka i stylizacja: Joanna Kołakowska, MUA: Justyna Szewczyk. Autor zdjęcia: Adam Kliczek
18 Paź
2015

Robiąc porządki w archiwum znalazłem zdjęcia z pleneru fotograficznego "Gra o Tron" z września 2013 roku. Było to moje drugie spotkanie w ramach Pospolitego Ruszenia Fotograficznego (organizację tę opisałem w poście Sesja Walentynkowa PRF). Wówczas dopiero zaczynałem eksperymentować ze zdjęciami portretowymi i występowałem bardziej w charakterze obserwatora niż fotografa.

Dobrze ucharakteryzowane modelki i modele oraz ciekawy klimat Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku sprawiły, że zrobiłem wówczas ponad 650 zdjęć. Fotki były obrobione bardzo minimalnie - kadrowanie, korekta ekspozycji, czasem jakaś winietka. Ponieważ w ciągu dwóch lat moja wiedza na temat retuszu znacznie wzrosła, postanowiłem wziąć je na warsztat. Zaprzągłem do pracy program Adobe Lightroom 6 i nadałem im nieco klimatu vintage. Efekty możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Jeśli chodzi o kwestie sprzętowe - podczas tej sesji miałem okazję po raz pierwszy używać aparatu bezlusterkowego. Był to Sony NEX-7 z obiektywami Sony E 24/1.8 Carl Zeiss i Sony E 50/1.8, udostępniony mi w ramach współpracy przez firmę Sony Polska. Ogólne wrażenia były bardzo pozytywne, głównie jeśli chodzi o jakość zdjęć i małą wagę w porównaniu do lustrzanki - moją opinię znajdziecie w tekście na forum Sony. W ciemnych pomieszczeniach zamku wspomagałem się lampą błyskową Yongnuo YN-560 wyzwalaną bezprzewodowo przez system Pixel TF-364 Pawn, odbijając światło od ścian i sufitu.

PS. Zdjęcia przed obróbką możecie obejrzeć w starej galerii na Facebooku: Gra o Tron - plener PRF. Różnica jest... spora. ;)