Zespół Zahra, VI Wieczór Tańca i Muzyki Orientalnej

Zespół Zahra, VI Wieczór Tańca i Muzyki Orientalnej. Autor zdjęcia: Jacek Karczmarczyk Zespół Zahra, VI Wieczór Tańca i Muzyki Orientalnej. Autor zdjęcia: Jacek Karczmarczyk
11 Maj
2015

 

Miejsce: Warszawa, Okęcka Sala Widowiskowa

Okoliczności: Zdjęcie zrobione w czerwcu 2014r. na VI Wieczorze Tańca i Muzyki Orientalnej zorganizowanym przez zespół taneczny Zahra. Artystki prezentowały choreografie tańców orientalnych z użyciem różnych rekwizytów, takich jak na przykład właśnie przedstawione na zdjęciu woali, które ze względu na ciekawą kolorystykę i niemal pełne wypełnienie kadru wydały mi się najbardziej interesujące. To ujęcie mimo, że jedno z efektowniejszych z całego zestawu, okazało się też jednym z łatwiejszych do realizacji. Tancerki ustawione w kółko powoli się obracały dając mi czas na wypróbowanie kilku wariantów pozy tanecznej, naświetlenia czy kadru.

Jeśli chodzi o to ostatnie, to czasem można się pokusić o trochę mniej banalną wersję, jednak akurat w tym przypadku wszelkie udziwnienia na siłę wydały mi się zbędne. Uznałem, że widać wszystko co potrzeba i nic ponad to, dodawać nic nie trzeba - bo po co rozpraszać widza, ukrywać też - odwrócone tyłem tancerki przebijające się przez woale są wystarczająco ukryte, aby pobudzić wyobraźnię.

Samo światło również nie sprawiało problemów, było dokładnie takie jak lubię - stosunkowo mocno oświetlone uczestniczki przedstawienia i wygaszone tło, dzięki czemu nie musiałem - jak to czasami bywa - stawać na głowie, aby w kadrze nie znalazły się elementy, którymi nie jestem zainteresowany.

Parametry: Ogniskowa 80mm, przysłona f/3.2, czas 1/400s, ISO 2200

Sprzęt: Nikon D700 z obiektywem Nikkor AF 80-200/2.8

Obróbka: Lightroom - lekkie podciągnięcie kolorów i kontrastu, korekta balansu bieli, odszumienie