Ursynalia 2014 -zdjęcia publiczności z drugiego dnia

Ursynalia 2014 -zdjęcia publiczności z drugiego dnia
07 Cze
2014

W tym wpisie znajdziecie zdjęcia publiczności, które zostały wykonane drugiego dnia festiwalu Ursynalia 2014. Jeśli chodzi o zespoły, to moimi faworytami były The Sixpounder i Hunter.

Najlepszym zespołem, który zagrał drugiego dnia festiwalu Ursynalia 2014 na Monster Stage, był wrocławski The Sixpounder. Grupa pojawiła się na dużej scenie festiwalu Ursynalia 2013 jako kapela konkursowa, a teraz powróciła jako jedna z gwiazd wydarzenia. The Sixpounder składa się z żywiołowych i doświadczonych muzyków, którzy na scenie czują się jak ryby w wodzie. Mimo niezbyt licznej publiczności atmosfera pod sceną była bardzo gorąca, a wokalista zespołu, Filip Sapała vel Frantic Phil, raz za razem wyrażał zachwyt nad wykonującymi młynki i ściany śmierci fanami (cytując oryginał: "Jesteście zajebiści!" ;)).

Były też dwie niespodzianki. Najpierw ku zaskoczeniu wszystkich, z pewnym przekąsem w stronę „hejterów” zeszłorocznych Ursynaliów, panowie zagrali cover grupy ZZ Top. ;) Następnie zabrzmiał cover "Ace of Spades" grupy Motorhead. Nawiasem mówiąc przed Ursynaliami miałem okazję słuchać audycji "Wybierz prawdziwy rock" w Antyradiu, w której Filip Sapała opowiadał, że w zeszłym roku chcieli zagrać ten cover na dużej scenie przed grupą Motorhead - niestety jej manager powiedział zdecydowanie nie. :D

16-Ursynalia-2014-publicznosc-1243Publiczność podczas koncertu zespołu The Sixpounder, Ursynalia 2014. Autor zdjęcia: Adam Kliczek

Na dużej scenie z kolei najbardziej podobał mi się... No właśnie wcale nie Mastodon. Amerykańscy muzycy wystąpili jako headliner i po raz pierwszy w naszym kraju mieli okazję do zaprezentowania pełnego setu, jednak miałem wrażenie, że zagrali na pół gwizdka. Na scenie było bardzo statycznie - być może była to kwestia niezbyt licznej publiczności, a może problemów Brenta Hindsa, który przez kilka pierwszych utworów nie miał sygnału w swoim odsłuchu i był bardziej zajęty machaniem rękoma do akustyka niż graniem. Dziwne było też zakończenie koncertu - po utworze "The Sparrow" muzycy nagle zeszli ze sceny, a z publicznością pożegnał się samotny Bran Dailor, nie było też bisów...

Zdecydowanie lepiej wypadli panowie z grupy Hunter. Podobnie jak występy Jelonka, który tradycyjnie wspierał zespół na scenie, tak samo koncerty tej formacji cieszą się dużym zainteresowaniem i gromadzą pod sceną tłumy. Paweł "Drak" Grzegorczyk i spółka zaserwowali mocne, wybuchowe granie, okraszone pirotechniką i nietypowym wykonaniem kilku utworów z Chórem Kantata. Szaleństwo wśród fanów było jak podczas koncertu Jelonka, tylko razy dwa - zresztą dobrze to widać po liczbie crowd surferów w galerii! ;)

Teraz zapraszam do oglądania zdjęć. Jeśli znajdziesz się na fotce i chcesz ją wstawić na Facebooku, to bardzo proszę. :) Pamiętaj tylko o dodaniu w opisie odpowiedniego autora i linka do tej strony w następującej postaci:

Fotki zespołów z pierwszego dnia Ursynaliów pojawią się w połowie przyszłego tygodnia - polubcie moją stronę na Facebooku, żeby być na bieżąco! :)

Zapraszam też do obejrzenia zdjęć publiczności z pierwszego dnia festiwalu Ursynalia 2014 oraz z festiwalu Ursynalia 2013.

Mam nadzieję, że powyższa galeria dostarczyła Wam wiele radości i pozytywnych wrażeń. ;) Ja i Spens03 staraliśmy się jak najlepiej uchwycić atmosferę chwili i zatrzymać czas - myślę, że się udało. :)

Jeśli znalazłeś/znalazłaś się na zdjęciu i jesteś tym zdjęciem ucieszony/ucieszona, to być może zastanawiasz się, w jaki sposób możesz się za tę fotkę odwdzięczyć. Otóż mam dobrą wiadomość - jest na to kilka sposobów! :)

  • "Polajkuj" mój fan page na Facebooku lub dodaj do obserwowanych moją stronę w Google+ - będziesz informowany na bieżąco o nowych tekstach na blogu.
  • "Polajkuj" ten wpis (przyciski na dole strony).
  • Dodaj swój komentarz na dole tej strony.
  • Przejrzyj moje fotoreportaże z koncertów - z pewnością znajdziesz coś interesującego! :)
  • Jeśli masz znajomy zespół, który potrzebuje zdjęć koncertowych, powiedz im o mnie. :)

Wielkie dzięki! :)