Festiwal Otwarte Ogrody Sadyba

Zespół Trombastic podczas Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2013. Autor zdjęcia: Adam Kliczek Zespół Trombastic podczas Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2013. Autor zdjęcia: Adam Kliczek
26 Maj
2014

W drugi weekend czerwca 2013 na warszawskiej Sadybie odbył się po raz siódmy Festiwal Otwarte Ogrody. Impreza ta narodziła się w roku 2005 r. w Podkowie Leśnej i od tamtej pory odbywa się cyklicznie w miejscowościach wokół Warszawy posiadających status miasta-ogrodu oraz willowych dzielnicach stolicy.

Organizatorzy przygotowali program, na który składało 31 wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, spacery z przewodnikiem i wykłady. Dzięki temu można było poznać historię i współczesny potencjał tego miejsca.

Ponieważ w trakcie imprezy miały miejsce także koncerty, postanowiłem wybrać się tam z aparatem i uwieczniłem występy zespołów The Riffers, Trombastic i Olgi Matuszewskiej.

Część muzyczna rozpoczęła się o godzinie 15:00 na Skwerze Starszych Panów, gdzie zagrał zespół reggae The Riffers. Jego liderem jest związany z Sadybą wokalista Artur Zwierzchowski. 

Następnie o 16:30 w ogrodzie przy ul. Okrężnej 4 odbył się występ grupy Trombastic. To jedyny w Polsce zespół puzonistów grających muzykę dawną na wiernych kopiach instrumentów z okresu renesansu.  Od 1987 roku regularnie koncertują w kraju i za granicą. Grają muzykę dworską, z dawnych wieków, ale też lekką, współczesną.

Wieczorem o 21:00 na scenie na Skwerze Starszych Panów z solowym recitalem wystąpiła Olga Matuszewska - absolwentka renomowanej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie, autorka nagranej i wydanej w USA płyty „Don’t Cry”.

Tegoroczna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie w weekend 6-8 czerwca. Więcej informacji na stronie Sadyba24.pl.