Wiki Lubi Wildę

Rynek Wildecki w Poznaniu. Autor zdjęcia: MOs810, licencja: CC BY-SA 3.0 Rynek Wildecki w Poznaniu. Autor zdjęcia: MOs810, licencja: CC BY-SA 3.0
23 Maj
2014

W najbliższy weekend 24-25 maja w Poznaniu odbędzie się wydarzenie Wiki Lubi Wildę, mające na celu poszerzenie i poprawienie haseł dotyczących Wildy w Wikipedii oraz wykonanie fotografii związanych z tą dzielnicą Poznania. Będzie okazja do zapoznania się z edytowaniem Wikipedii oraz do wzięcia udziału w prowadzonych przeze mnie warsztatach fotograficznych.

W sobotę 24 maja w godzinach 12.00-17.00 w SPOT. (ul. Dolna Wilda 87, przy parku Jana Pawła II), odbędzie się maraton edytowania Wikipedii połączony z warsztatami dla nowicjuszy. O 16:30 zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwijaniem umiejętności fotograficznych na krótki warsztat, podczas którego omówię, jak komponować interesujące kadry, w jaki sposób wykorzystać pełnię możliwości aparatu i jak unikać podstawowych błędów.

W niedzielę 25 maja o godzinie 10.00 rozpocznie się spacer fotograficzny po Wildze w towarzystwie przewodniczki, która opowie o wildeckich zabytkach oraz moim - będę na bieżąco oglądał zdjęcia i odpowiadał na pytania. Spotykamy się pod fontanną "Chłopca z wierzbą" (skwerek u zbiegu ulic Wierzbięcice i Górna Wilda). O godzinie 13.00 udamy się do SPOT., gdzie wykonane zdjęcia dodamy do zasobów Wikipedii, a ja w międzyczasie zapraszam na indywidualne konsultacje i przegląd portfolio.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie oraz Fundacją SPOT.

Więcej informacji na stronie wydarzenia w Wikipedii. Do zobaczenia w Poznaniu! :)