Finał The Best of PROMO - zwyciężył zespół SHEEP

Zespół SHEEP podczas koncertu finałowego The Best of PROMO. Autorka zdjęcia: Izabela Kwasiborska Zespół SHEEP podczas koncertu finałowego The Best of PROMO. Autorka zdjęcia: Izabela Kwasiborska
23 Kwi
2014

W sobotę 12 kwietnia 2014 w Klubie Muzycznym Łykend we Wrocławiu odbył się finał The Best of PROMO. Wzięło w nim udział 6 zespołów: Slow Motion Bullet, Different Minds, SHEEP, Dust&Steel, Pure Snow oraz Instytut.

Festiwal Best of PROMO organizowany od roku 2011 w klubie Łykend służy promocji młodych zespołów. Podczas kolejnych edycji swoje zgłoszenia przysyłało od 30 do nawet 70 zespołów. Wstępną selekcję przechodzi maksymalnie 16 z nich. Następnie w trakcie czterech koncertów półfinałowych widownia na zasadzie głosowania typuje jednego finalistę, a jury ma możliwość przyznania dzikiej karty.

W tym roku walka o finał była zacięta, bo nagroda nie byle jaka - dla zwycięskiej kapeli wygraną miał być koncert pomiędzy takimi gwiazdami jak: Illusion, Coma, Dżem, Kult i Acid Drinkers podczas wrocławskiej 3-majówki.

A oto finałowe zespoły:

Slow Motion Bullet - to młoda wrocławska kapela założona początkowo w 2009 przez kilku studentów Politechniki Wrocławskiej, poruszająca się na granicy progresywnego rocka i metalu, chociaż tak naprawdę nikt do tej pory nie był jeszcze w stanie jasno sprecyzować gatunku w jakim się poruszają. ;)

Slow Motion Bullet 0152a

Muzyka tej grupy to z jednej strony fuzja ciężkich brzmień gitarowych i solidnego wokalu, a z drugiej - finezyjnej, melodyjnej gry skrzypiec. W połączeniu z inspiracją takimi ugrupowaniami jak Tool, SOAD czy Pantera oraz doskonałą sekcją rytmiczną tworzoną przez Adama Niewierskiego (perkusja) i Wojciecha Kandefera, daje potężną mieszankę melodii, energii i klimatu, w solidnej oprawie rockowo-metalowych kompozycji.

Different Minds - dokładną datę powstania grupy ciężko określić, jednakże w częściowo obecnym składzie pierwszy raz spotkali się w roku 2005. Do roku 2012 zespół przechodził różne transformacje personalne jaki i muzyczne, aby w końcu reaktywować się w najlepszym i najsilniejszym składzie, jaki kiedykolwiek miał okazję współpracować. Robią to co lubią, to co kochają i przy okazji fajnie się przy tym bawią.

Different Minds 0279a

Rodzaj muzyki zespołu określany jest jako „alternatywny heavy rock”. Jest to wypadkowa muzycznych inspiracji jako, że tak naprawdę każdy z członków zespołu inspiruje się zupełnie czymś innym. :)

SHEEP - ta znana już Wam z mojego poprzedniego fotoreportażu formacja muzyczna powstała w grudniu 2008 roku w Osowcu Śląskim za sprawą uścisku dłoni pomiędzy wokalistą Łukaszem Pawletą oraz perkusistą Adamem Szypotem. SHEEP stał się wyjątkową mieszanką rockowej muzyki - od akustycznie potulnych dźwięków unplugged, po ciężkie rockowe riffy, które przepłoszą każdego wilka czyhającego na owczej drodze. ;)

 Sheep 0593a

Formacja intensywnie koncertuje, realizując materiał swojego debiutanckiego wydawnictwa longplay – „Iluzja Bohaterów”.

Dust&Steel - zespół hard'n'heavy założony w 2007 roku przez dwóch braci. Muzycznie jest to mieszanina dynamicznych riffów, melodycznego wokalu i wrzasku gitary solowej. W listopadzie 2012 r. premierę miał pierwszy album LP zatytułowany "Orpheus”.

DustAndSteel 0647a

Pure Snow - grupa powstała w roku 2011 i od tego czasu gra muzykę rockową, inspirowaną między innymi elementami funku. Jak można przeczytać na profilu facebookowym zespołu, grupa obecnie: "egzystuje skupiając się na problemach życia codziennego, przelewając rozmyślania na papier oraz zamieniając emocje w dźwięki".

Pure Snow 1071a

Instytut - tworzy utwory, które opowiadają własne historie – czasem autentyczne, a czasem symboliczne. Odwiedzili wiele polskich scen klubowych oraz festiwalowych (FAMA 2007, WRock 2008, Opole 2009, Jarocin 2009), a ich utwory były muzycznym tłem wydarzeń teatralnych i filmowych.

Instytut 1188a

Zwycięzcą tegorocznego finału został zespól SHEEP - w nagrodę wystąpi 2 maja 2014 wraz z gwiazdami wrocławskiej 3-majówki na Wyspie Słodowej (gdzie nawiasem mówiąc będę ponownie miała okazję ich fotografować ;)). Zespół Dust & Steel wystąpi na koncercie promującym Thanks Jimi Festiwal i polskiego rocka w Dreźnie. Grupa Slow Motion Bullet otrzymała bezpośrednie wejście do finału następnego PROMO Walki o Thanks Jimi Festiwal i możliwość zagrania wśród największych gwiazd podczas bicia rekordu Guinnessa na rynku Wrocławskim 1 maja 2014. Zespół Instytut zaś - support przed gwiazdą (będzie to niespodzianka, koncert odbędize się w czerwcu).

{jvotesystem poll=|3|}

Pomysłodawca i realizator imprezy Dariusz Macoch Raczycki, tak skomentował całe wydarzenie: „to nie była rywalizacja, to był rewelacyjny, bez jednego słabego punktu, koncert gwiazd”. Publiczność, stwarzając wspaniałą atmosferę, pokazała potrafi się świetnie bawić. Za każdym razem, gdy na scenie pojawiał się zespół, tłum po prostu eksplodował. Organizatorzy wywiązali się z zapowiedzi, że impreza będzie niezapomnianym przeżyciem, widoczna była energia, siła muzyki oraz niesamowita reakcja widowni.

Rewelacyjne stricte koncertowe oświetlenie w Klubie Muzycznym Łykend, pozwoliło mi znowu użyć aparatu Canona EOS 500d z obiektywem Canon EF 50 mm f/1.8. Nie trzeba nic więcej dodawać, zapraszam do galerii. :)

Sheep:

Pozostałe zespoły: