Rock na Zielono II

Zespół PLAN, po lewej stronie Hubert "Jimi" Zieliński. Autor zdjęcia: Adam Kliczek Zespół PLAN, po lewej stronie Hubert "Jimi" Zieliński. Autor zdjęcia: Adam Kliczek
22 Kwi
2014

W najbliższą sobotę 26 kwietnia 2014 odbędzie się trzecia edycja koncertu Rock Na Zielono, poświęconego pamięci Grażyny "Zielonej" Zielińskiej. Jeśli nie macie planów na sobotni wieczór, to gorąco polecam - będzie można posłuchać znanych w środowisku fanów mocnych brzmień zespołów Haatera, PLAN, Deyacoda, Ametria i Antyradio Coverband, a dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, jest przewidziany streaming na żywo.

Rock Na Zielono jest cykliczną imprezą muzyczną poświęcona pamięci Grażyny "Zielonej" Zielińskiej. "To kolejna rocznica, jak Jej brakuje na koncertach, choć wiemy, że jest obecna w naszych sercach i dokonaniach." - pisze organizator imprezy, Sławek "Zielony" Zieliński, mąż "Zielonej". - "Liczymy gorąco na Waszą obecność, wsparcie oraz wspólne wspomnienie tej wyjątkowej dla wielu z nas osoby, jaką była Grażyna Zielińska. Zapamiętała się nam jako wspaniała żona, matka, jak również i rokendrolowa dobrą dusza, która zawsze wspierała i dopingowała swoją osobą i dobrym słowem zaprzyjaźnione zespoły na koncertach."

W koncercie Rock Na Zielono miałem okazję uczestniczyć po raz pierwszy w ubiegłym roku. W sobotę 21 kwietnia 2013 w warszawskim klubie Proxima wystąpiły zespoły LoudAir, PLAN, DIANOYA, B.E.T.H, Carnal i NOKO, a imprezę poprowadził Przemysław "Jah Jah" Frankowski, dziennikarz Antyradia.  Moimi faworytami byli: reaktywowany specjalnie na tę okazję w wersji akustycznej zespół B.E.T.H (polecam utwór "Azyl") oraz zespół PLAN z charyzmatyczną wokalistką Anną Waszkiewicz na czele. Zdjęcia z tamtego koncertu można obejrzeć w galerii na końcu tekstu.

01-Rock-Na-Zielono-II-B.E.T.H.-54

W tegorocznej, trzeciej już edycji Rocka Na Zielono wezmą udział zespoły HATEERA, PLAN, Deyacoda, AmetriA i Antyradio Coverband. Poprosiłem muzyków o kilka słów komentarza na temat motywacji do występu podczas tego koncertu. Poniżej fragment wypowiedzi Tomasza "Dany'ego" Danielewicza (HATEERA, Costa Del Sol):

Na przełomie 1999 i 2000 roku poznałem Huberta "Jimiego" Zielińskiego, jak grał w B.E.T.H. Już wtedy zrobił na mnie wrażenie jako dobrze zapowiadający się muzyk. Widywaliśmy się sporadycznie. Teraz to jest już muzyk klasowy. Już nie musi się zapowiadać, to inni go zapowiadają wraz z zespołem lub projektem, w którym bierze udział. Pamiętam, jak ponad 3 lata temu po koncercie B.E.T.H (a grali z zespołami Cowder i Carnal w Poximie), na którym się pojawiłem wraz z bratem, dowiedziałem się, a było to praktycznie następnego dnia, że "Zielona" odeszła. Był to dla mnie szok.

W tym roku, z racji zmian personalnych w zespole, poznałem Justynę i Sławka Zielińskich - dzięki naszemu nowemu perkusiście Michałowi Tobjaszowi. To jednoznacznie przypomniało mi, jak małą wioską jest Warszawa. Propozycja zagrania na „Rock Na Zielono” wyszła od tak, super naturalnie. Podjęliśmy wyzwanie gdyż jesteśmy pełni podziwu i uznania dla tego, co robi Sławek i rodzina. Dla tego, w jaki sposób oddaje hołd "Zielonej" organizując dla niej serie rockowych koncertów. Chyba każdy z nas chciałby, aby tak o nim pamiętano.

Koncert odbędzie się 26 kwietnia 2014 w warszawskim klubie Proxima, start o godzinie 18.00. Bilety w przedsprzedaży 20 PLN, w dniu koncertu - 25 PLN. Transmisję na żywo można będzie obejrzeć na NuPlays. Więcej informacji o imprezie i zespołach można znaleźć na stronie FB organizatora.

LoudAir

PLAN

Dianoya

B.E.T.H.

Carnal

NOKO

Wszystkie zdjęcia zaprezentowane w tym fotoreportażu zostały wykonane aparatem Sony A77 z obiektywami Sony 16-50/2.8 i Sony 35/1.4 użyczonymi do testów przez firmę Sony Polska.

Reklama