10 najpopularniejszych postów w roku 2015

10 najpopularniejszych postów w roku 2015
11 Sty
2016

Pora na pierwsze w mojej blogowej historii podsumowanie roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy opublikowałem 45 tekstów. Po przejrzeniu statystyk okazało się, że w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 5 artykułów dotyczących Słowenii. Trochę mnie to zaskoczyło, bo początkowo traktowałem ten wyjazd jako typowy fotograficzny - miało być klika zdjęć na Facebooku, a potem pojedyncze fotki zamieszczane w dziale "Zdjęcie dnia". Przygotowując szczegółowy plan tej 12-dniowej wycieczki zdecydowałem jednak, że warto będzie podzielić się z Wami wiedzą, którą zdobyłem. Po powrocie opisałem subiektywnie moje odczucia, dodałem zdjęcia, mapy tras i dużo praktycznych porad - w tej sposób na blogu powstał nowy dział: "Podróże". O popularności teksów może świadczyć fakt, że w okresie wakacyjnym dostawałem dużo pytań dotyczących Słowenii - cieszę się, że mogłem doradzić i udzielić wskazówek.

Równie popularne były poradniki fotograficzne, zwłaszcza ten dotyczący robienia zdjęć nocnego nieba. Amatorzy docenili tekst o fotografowaniu na wakacjach, a Ci bardziej zaawansowaniu - o metodach unikania szumów na zdjęciach. Zaskoczeniem jest post o fotografowaniu fajerwerków, który uplasował się na wysokiej pozycji, mimo że został opublikowany dopiero na początku grudnia. Warto dodać, że był to mój pierwszy post, który powstał w ramach współpracy z firmą.

Ostatnie miejsce zajął tekst z reportażowymi zdjęciami nowoczesnego tańca orientalnego. Robiłem dużo takich fotek w ostatnich dwóch latach, ale obecnie odchodzę od nich na rzecz sesji portretowych. Warto dodać, że w 2015 dużo umiejętności w tym temacie zdobyłem na warsztatach z Pięknografią i z Arcadiusem Mauritzem, natomiast retuszu uczyłem się u Tomka Pluszczyka.

Jeśli chodzi o moje osobiste sukcesy, to z pewnością były nimi pierwsze zaproszenia na imprezy dla blogerów: "Sfotografuj Warszawę z dachu Novotelu", "#kreatywniezASUS" i Blogowigilię. Miałem też pierwszą komercyjną współpracę. Liczę, że rok 2016 będzie w tym temacie jeszcze lepszy. :)

A oto lista najpopularniejszych tekstów w roku 2015: